Sokol Lhota pod Libčany

Trocha historie

Historie klubu se začala psát v r. 1968. V té době několik nadšenců založilo TJ Sokol Lhota pod Libčany, oddíl kopané. První soutěžní utkání v srpnu 1968 bylo odloženo kvůli okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Mužstvo mužů i dorostu hrálo zpočátku v okresních soutěžích různé úrovně. Postupem času byla založena družstva žáků  a také „B“ tým mužů. V sezoně 1978 – 1979 vyhráli muži druhou třídu a postoupili do 1.B třídy, která se ve Lhotě hrála dlouhých čtrnáct let. Po šestiletém působení v okresním přeboru se na konci úspěšné sezony 1997 – 1998 slavil návrat do 1.B třídy. V této sezoně slavil postup do 3.třídy i náš B tým a dorostenecké mužstvo do krajského přeboru. Tým mužů byl dlouholetým účastníkem tehdejší 1.B třídy Východočeského kraje a později v letech 2001-2012 působil v krajském přeboru Královéhradeckého kraje. Vrcholem sportovního snažení byla v sezoně 2012-2013 účast „A“ týmu Lhoty pod Libčany v čtvrté nejvyšší soutěži, divizi. Klub byl úspěšný i v mládežnických kategoriích, když dorost hrál několik let i krajský přebor. V současné době tým Lhoty pod Libčany, který vznikl z původního „B“ mužstva, působí v soutěži okresní úrovně a prochází obměnou kádru. Mládežnické týmy je velmi obtížné naplnit hráči a tak oddíl spolupracuje s okolními kluby a společně sestavují družstva elévů, žáků a dorostu. Aktuálně se klub finančně a personálně konsoliduje a zaměřuje se na výchovu mládeže s vizí dalšího působení v okresních, případně krajských soutěžích.

V roce 1984 při příležitosti srazu Lhot a Lehot, který se konal ve Lhotě pod Libčany, byly do provozu uvedeny nové kabiny postavené svépomocí a v roce 1999 i druhá travnatá plocha. Areál sportoviště byl postupně doplněn o víceúčelový kurt s umělým povrchem a klubovnu sportovního klubu. V r. 2011 byl do provozu uveden i automatický zavlažovací systém hlavní hrací plochy a zrekonstruovány kabiny.

Historie ve fotografiích